Woodstock 12 Archive 2006 Results

Position
Time
Name
Club
Category
1
68.43
Mark Hall
Northern Vets
MV40
2
69.18
Andy Ward
Wigan Phoenix
SM
3
69.28
Mike Johnson
Kenilworth
SM
4
71.21
Phil Derbyshire
Wigan Phoenix
SM
5
71.43
Tony Lock
Witney RR
MV40
6
71.54
John Worthington
Wigan Phoenix
SM
7
72.05
Jason Cooke
White Horse Harriers
SM
8
72.3
John Atyeo
Witney RR
SM
9
72.46
Michael Baillie
Witney RR
SM
10
73.27
Paul Fernandez
Abingdon Amblers
SM
11
74.11
Chris Wilson
Wigan Phoenix
SM
12
74.17
Mike Powell
Unattached
MV40
13
74.22
Trevor Dixon
Oxford City AC
MV40
14
75
Nigel Grove
Reading RR
SM
15
75.12
James Repper
Unattached
SM
16
75.19
Richard Beaumont
Woodstock Harriers
SM
17
75.59
Brian O’Connor
Woodstock Harriers
SM
18
76.56
Andy Eccles
Wigan Phoenix
MV40
19
77.38
David Thame
Hook Norton
SM
20
77.45
Jane Raffell
Wigan Phoenix
LV35
21
78.02
Jean-Marc Briens
Witney RR
SM
22
78.2
Ian Meadowcroft
Headington RR
MV40
23
78.22
Jon Burgess
Alchester RC
MV50
24
79
Rick Parsons
Witney RR
MV40
25
79.11
Kirk Adams
Woodstock Harriers
SM
26
79.14
Robin Schofield
Abingdon Amblers
MV50
27
79.42
Richard Mansell
Unattached
SM
28
80.04
Lucas Bromela
Oxford City AC
SM
29
80.07
David Wardington
Wigan Phoenix
SM
30
80.22
Robert McGrath
Chiltern Harriers
MV40
31
80.47
Tony Hunn
Woodstock Harriers
SM
32
80.48
Andy Battye
Woodstock Harriers
MV50
33
80.5
Andrew Smallwood
Unattached
SM
34
81.14
Gavin Bird
Headington RR
MV40
35
81.5
Gwen Kieran
Worcester
SL
36
82.16
Andy Pike
Woodstock Harriers
SM
37
82.21
Martin Townsend
Woodstock Harriers
MV40
38
82.23
James Bolton
Woodstock Harriers
SM
39
82.39
Vincent Robinson
Wigan Phoenix
MV50
40
83.06
Kelvin Fowler
Woodstock Harriers
MV40
41
83.09
Kim Johnstone
Stratford
MV40
42
83.1
Carl Whitehead
Witney RR
MV40
43
83.12
Nicola Gomm
Witney RR
LV35
44
83.21
Ian McAuslan
Unattached
SM
45
83.38
Jim Stewart
Woodstock Harriers
SM
46
83.55
Katie Wilson
Shaftesbury Barnet
SL
47
84.2
Thornton Greenland
Abingdon Amblers
MV50
48
85.06
David Wall
Wigan Phoenix
SM
49
85.11
Simon Smith
Unattached
MV40
50
85.32
Phil Hughes
Unattached
SM
51
85.43
Paul Brackett
Woodstock Harriers
MV40
52
85.51
Simon Woolley
Hook Norton
SM
53
85.54
Simon Woodward
Unattached
SM
54
86.06
Kath Sharnock
Wigan Phoenix
LV35
55
86.14
Ken Chard
Witney RR
MV50
56
86.28
Sandra Reynolds
Chiltern Harriers
LV35
57
86.54
Guy Tucker
Cherwell Runners
MV40
58
87.14
Jon Hyde
Unattached
SM
59
87.16
Kate Whitworth
Banbury Harriers
SL
60
89.01
David Ponting
Unattached
MV50
61
89.07
Chris Noble
Cherwell Runners
MV40
62
89.12
Ian Thompson
V.O.Aylesbury
MV40
63
89.26
Fred Watt
Leighton Buzzard
MV50
64
89.3
Simon Perkin
Cherwell Runners
MV40
65
90.04
Martin Reeves
Unattached
MV40
66
90.12
Anthony Rose
Ware Joggers
MV40
67
90.2
Neil Cunliffe
Hart RR
MV40
68
90.23
Geraint Blackwood
RAF AA
SM
69
90.4
Annette Carlin
Rugby & Northants
VL35
70
90.43
Toby Clarke
Herne Hill Harriers
SM
71
90.51
Adrian Hodges
Reading RR
SM
72
90.58
Nick Henson
Unattached
MV40
73
91.08
Andrew Beaumont
Alchester RC
MV40
74
91.23
John Netherwood
Unattached
MV40
75
91.29
Richard Lawrence
Reading RR
MV40
76
91.33
Nigel Trinder
Alchester RC
MV40
77
91.48
Andy Church
Abingdon Amblers
MV40
78
91.56
Peter Grecian
Serpentine RC
MV40
79
92.08
Matt Lane
Unattached
SM
80
92.14
Sue Barnes
V.O.Aylesbury
LV50
81
92.19
Angela Banks
Unattached
LV35
82
92.25
Paul Grimsdale
Oxford City AC
MV50
83
92.3
David Coates
Cherwell Runners
MV50
84
92.31
David Lothian
Unattached
SM
85
92.42
Anthony Giles
Witney RR
SM
86
92.47
Fiona Cameron
Trail Runners Assoc
LV35
87
92.58
Kevin Game
Unattached
SM
88
93.03
Tom Digweed
Alchester RC
SM
89
93.08
Andrew Anderson
Chiltern Harriers
MV40
90
93.24
Brett Falcus
Unattached
SM
91
93.28
Graeme Chamberlain
Unattached
SM
92
93.34
Tony Petruso
Banbury Harriers
MV40
93
93.48
Jo Newens
Unattached
MV35
94
94.11
Lee Wagstaff
Oxford Tri
SM
95
94.32
John Critchfield
Hook Norton
MV40
96
94.45
Jamie Woods
Unattached
SM
97
94.46
Richard Harris
Unattached
MV50
98
95.07
Michael Chard
Witney RR
SM
99
95.18
Mike Leary
Wigna Phoenix
MV60
100
95.33
Ben Langdon
Unattached
MV40
Pos
Time
Name
Club
Category
101
95.35
Roy Hart
Wigan Phoenix
MV60
102
95.41
Simon Bowen
Unattached
MV40
103
95.46
Cyrus Mower
Kidlington RC
SM
104
95.52
Pauline Norman
Lowestoft RR
LV50
105
95.52
Steve Caswell
Woodstock Harriers
MV50
106
96.28
David Wilsker
Unattached
MV40
107
96.32
Paul Burrows
Rugby & Northampton
MV40
108
96.53
John Bones
Abingdon Amblers
SM
109
96.59
Gary Kelly
Buckingham & Stowe
MV50
110
97.04
Scott Clarke
Chiltern Harriers
SM
111
97.18
Nick Barnett
Alchester RC
SM
112
97.31
Mark Clay
Alchester RC
SM
113
97.46
Susan Harrison
Woodstock Harriers
LV50
114
97.47
Jon Hale
Unattached
SM
115
97.48
Nick Cherry
Alchester RC
MV40
116
97.53
Jen-Luc Coudret
Abingdon Amblers
MV40
117
98.11
Paul Davies
Unattached
MV40
118
98.17
Melanie Hawkins
Unattached
SL
119
99.03
Andrea Finnegan
Kidlington RR
SL
120
99.2
Tim Stanbury
Unattached
SM
121
99.51
Scaott Isaacs
Unattached
SM
122
99.54
Nalin Patel
Unattached
SM
123
99.59
Thomas Whitworth
Banbury Harriers
SM
124
100.03
Bridgid Ellis
Woodstock Harriers
SL
125
100.24
Richard Brookes
Spa Striders
SM
126
100.28
Louise Oliver
Headington RR
LV35
127
100.56
Patricia Wilson
Abingdon Amblers
LV35
128
101.05
Simon Watkins
Unattached
SM
129
101.15
Grant Russell
Kidlington RC
SM
130
101.22
Mark Newens
Unattached
SM
131
101.27
Nigel Lambert
Alchester RC
MV60
132
101.33
Richard Palmer
Unattached
MV40
133
101.37
Barry Wheat
Abingdon Amblers
MV50
134
101.43
Charles Wild
Serpentine RC
SM
135
102.06
Kate Watkinson
Alchester RC
SL
136
102.08
Wayne Pollock
Woodstock Harriers
MV40
137
102.16
Tony East
Unattached
SM
138
102.17
Elizabeth Graves
Unattached
SL
139
102.19
Neil Barratt
Unattached
SM
140
102.33
Andrew Burston
Unattached
MV40
141
102.35
Heather Smith
Abingdon Amblers
LV35
142
102.56
Richard Penny
Unattached
MV50
143
103.04
David Berger
Abingdon Amblers
MV40
144
103.07
Fen Tunley
Woodstock Harriers
MV60
145
103.2
Lizzie Hannaford
Unattached
SL
146
103.22
Gareth Morgan
Unattached
MV40
147
103.24
Lucy Mackenzie
Wigan Phoenix
SL
148
103.35
Richard Gallagher
Unattached
MV40
149
104.15
Edwina Colclough
Alchester RC
SL
150
104.24
Tony Foreman
Lincoln & District
MV50
Pos
Time
Name
Club
Category
151
104.33
Natasha Parker
Witney RR
SL
152
104.34
Angela Wilson
Wigan Phoenix
LV35
153
104.43
Jackie Jones
Wigan Phoenix
LV35
154
104.46
Stephen Sutton
Unattached
MV40
155
105.46
Pamela Jones
Unattached
LV35
156
105.48
Mark Gorman
Unattached
SM
157
106.15
Michael Alsworth
RRC
MV50
158
106.21
Frederick Goodwin
Unattached
MV40
159
106.41
Kim Johnston
Stratford-upon-Avon
MV40
160
106.42
Rachel Jones
Les Croupiers
LV35
161
107.01
Paul Garside
Unattached
SM
162
107.02
Wendy Hunter
Alchester RC
SL
163
107.21
Ian Hunter
Unattached
SM
164
107.4
Maria Yasnova
Unattached
SL
165
108.14
Sarah Baker
Unattached
LV35
166
108.16
Aley Upton
Unattached
SL
167
108.24
Brian Magill
Unattached
MV50
168
109.1
Victoria Glancy
Unattached
SL
169
109.34
Jenny Pearson
White Horse Harriers
SL
170
109.57
Lucy Brinicombe
SLH
SL
171
109.58
Anne Olexa
Unattached
LV35
172
110.16
Karen Holmes
Stratford-upon-Avon
LV35
173
110.21
Richard Mason
Unattached
MV40
174
110.25
Briony Fayne
London Heathside
LV35
175
110.26
Mike Creasor
RRC
MV60
176
110.31
Steve Platt
LDWA
MV50
177
110.5
Judith Baum
Spa Striders
LV50
178
111
Dan Haines
Unattached
SM
179
111.28
Howard Robinson
Hart RR
MV50
180
112.02
David Allington
Unattached
MV50
181
112.53
Andy Thompson
Durham City
MV40
182
114.22
Leigh Carvana
Unattached
SM
183
114.24
Aneta Molton
Unattached
SL
184
115.04
Barry Ward
Unattached
SM
185
117.43
Martha Sorroche
Unattached
LV35
186
117.48
Niel Drury
Unattached
S
187
118.17
Jane Medwell
Spa Striders
LV35
188
118.3
David Van Dellen
Unattached
SM
189
118.37
Susan Brown
Unattached
LV35
190
119.21
Robert Buckby
Unattached
MV50
191
122.46
Noel Blatchford
Abingdon Amblers
LV50
192
122.5
Patrick Burrows
Leamington C & C
MV60
193
124.17
Des King
Abingdon Amblers
MV60
194
126.05
Rachel Rank
Unattached
SL
195
126.06
Zoe Schmidt
Unattached
SL
196
126.35
Frances Josephs
Headington RR
VM60
197
127.03
Thomas Bailey
Alchester RC
SM
198
128.38
Lawrie Stratford
Alchester RC
MV60
199
128.53
Hannah Spencer
Unattached
SL
200
131.08
Frank Brackett
Unattached
MV50
Pos
Time
Name
Club
Category
201
131.57
Stuart Clarke
Unattached
SM
202
132.05
Jon Lambert
Unattached
MV40
203
133.05
John Stelfox
Unattached
SM
204
133.19
Jane Channon
Unattached
LV35
205
133.19
Kate Barklie
Unattached
LV35
206
134.31
John Butler
Stratford-upon-Avon
MV60
207
134.39
Judy Howard
Abingdon Amblers
LV35
208
164.12
Linda Cox
Unattached
LV50